Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego

Serwis informacyjny Starostwa Powiatu Nyskiego

portal-eduko-baner.jpeg

polecane_pupnysa.jpeg

Wybierz język

Pieszy rajd na orientację

Już po raz piąty Gmina Kamiennik gościła uczestników pieszego rajdu na orientację. W sobotę 16 czerwca 2018 roku, w piękną letnią pogodę, zostały rozegrane XXII Ogólnopolskie Zawody na Orientację "Siapula", czyli XVII Strzeliński Rogaining, na który zgłosiło się 95 osób z różnych rejonów Polski (w tym rodziny z dziećmi). Zawody zorganizował PTTK Strzelin, pod patronatem Wójta Gminy Kamiennik Kazimierza Cebrata.
Baza imprezy mieściła się w Biskupim Lesie. O godzinie 9.00 po otwarciu zawodów, uczestnicy otrzymali mapy z zaznaczonymi 23 punktami kontrolnymi rozstawionymi na terenie ponad 100 kilometrów kwadratowych. Każdy zespół opracowywał swój wariant pokonania trasy na miarę swoich możliwości.


O godzinie 10.00 nastąpił wspólny start 29 drużyn, które udały się w różnych kierunkach, aby w ciągu 8 godzin potwierdzić jak najwięcej punktów kontrolnych. Na uczestników na mecie przy ognisku oczekiwały kiełbaski z grilla i tradycyjny strzeliński bigos.
Po sprawdzeniu przez sędziów kart startowych, o godzinie dziewiętnastej nastąpiło zakończenie zawodów. Zwyciężyła drużyna z Wrocławia w składzie Weronika Biała i Łukasz Mirowski potwierdzając 20 punktów kontrolnych, przed Pawłem Górajewskim (Księginice), Kamilem Sobieściakiem (Bielany Wrocławskie),  Bartoszem Prusiewiczem (Wrocław) i Michałem Sobieściakiem (Bielany Wrocławskie) oraz drużyną z Jeleniej Góry w składzie Marcin Białka i Ryszard Gil. Obecni na zakończeniu otrzymali okolicznościowe upominki, a wszyscy pamiątkowe koszulki.


Uczestnicy długo będą wspominał gościnność i miłą atmosferę, którą udało się stworzyć  dzięki współpracy i pomocy Wójta Gminy Kamiennik Kazimierza Cebrata i leśniczego Piotra Pająka. PTTK Strzelin serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizowania XVII Strzelińskiego Rogainingu.
Zapraszamy na kolejne piesze rajdy na orientację w 2018 roku:

  • 8 września na 6-godzinny dzienny XVIII Strzeliński Rogaining,
  • 24 listopada na 10-godzinny nocny XIX Strzeliński Rogaining.

Więcej informacji o Strzelińskich Rogainingach można znaleźć na stronie internetowej http://rogaining.pl