Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Apel do mieszkańców gminy Kamiennik - Szczepmy się!

Brak opisu obrazka

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kamiennik


W trosce o zdrowie nas wszystkich zamieszkujących na terenie Gminy Kamiennik serdecznie zachęcam do szczepień przeciwko COVID-19.
Zdaniem ekspertów czwarta fala zakażeń może pojawić się już w sierpniu. Nowy wariant koronawirusa zwany Deltą budzi ogromne obawy, gdyż jest to najgorszy i najbardziej niebezpieczny dotychczas rodzaj koronawirusa.


Jest on na tyle groźny, gdyż ma znacznie większą zakaźność wobec wariantu Alfa, czyli brytyjskiej odmiany koronawirusa. Zakaźność Delty jest od 40% do 60% większą niż poprzednie warianty koronawirusa, więc przy tego rodzaju patogenie również powikłania mogą być znacznie poważniejsze.


Wirus Delta jest najbardziej niebezpieczny dla osób niezaszczepionych, dlatego wszyscy musimy wziąć na siebie odpowiedzialność i jak najszybciej się zaszczepić.


Szczepionki charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością, wobec czego u osób zaszczepionych w przypadku zakażenia wirusem Delta można liczyć na łagodny przebieg choroby i o ile nie uchronią nas w 100% przed zachorowaniem, to są w stanie zabezpieczyć, nawet w kilkudziesięciu procentach, przed ciężkim przebiegiem choroby.
Niewątpliwie najtrudniejsza sytuacja może nastąpić w regionach, w których znaczna część populacji będzie niezaszczepiona. Nawet, jeżeli ktoś uważa, że nie musi się szczepić, bo jest młody i zdrowy, niech pomyśli, że dzięki temu, że się zaszczepi ochroni swoich bliskich, współpracowników, rodziców oraz dzieci.


Nie ma już czasu na wątpliwości, apeluję więc zaszczepmy się i uratujmy nasze zdrowie i życie.  

Z wyrazami szacunku,
Wójt Gminy Kamiennik
Kazimierz Cebrat


Jak się zarejestrować?

Procedura nie jest skomplikowana i można to zrobić na dwa sposoby:

  1. Poprzez kontakt z całodobową, bezpłatną infolinią 989, gdzie po podaniu numeru PESEL oraz numeru telefonu komórkowego można będzie umówić się na szczepienie w dogodnym miejscu i terminie (rejestracji telefonicznej nie trzeba dokonywać samodzielnie, może to zrobić również osoba z rodziny)
  2. Poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl, gdzie można wybrać jeden z pięciu proponowanych terminów w punkach szczepień znajdujących się w pobliżu lub w innym wybranym punkcie znajdującym się nawet w innym mieście (aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego).

Proszę, by rodzina lub sąsiedzi pomogli potrzebującym dotrzeć do punktu szczepień o wyznaczonej godzinie. Jeśli jednak nikt nie jest w stanie Państwu w tym pomóc, a nie potraficie Państwo dotrzeć do punktu szczepień samodzielnie, to postaramy się zorganizować transport.

Nadal funkcjonuje numer telefonu dla mieszkańców Gminy Kamiennik, pod który można się zgłosić, jeśli pojawi się problem z transportem do punktu szczepień: 77 4312 196

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od godziny 7:15 do godziny 15:00. Szczepienia przeciwko COVID-19 są całkowicie dobrowolne i bezpłatne. Sam proces rejestracji jest bardzo prosty, a o terminie podania szczepionki przypomni zapisanym SMS wysłany na podany przy zapisywaniu się numer kontaktowy.

Jeszcze raz zachęcam wszystkich do szczepień. Im więcej osób się na to zdecyduje, tym ochrona przed wirusem będzie skuteczniejsza. Pokonanie koronawirusa umożliwi nam wszystkim powrót do normalności.

 Poziom zaszczepienia mieszkańców w gminach można sprawdzić na stronie:

https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin