Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego

Serwis informacyjny Starostwa Powiatu Nyskiego

portal-eduko-baner.jpeg

polecane_pupnysa.jpeg

Wybierz język

Zbiórka w HALI NYSA trwa cały czas

Powiatowy punkt odbioru rzeczy dla UKRAINY znajduje się w Hali Nysa, przy ulicy Sudeckiej 23. Otwarty jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00.

Drodzy mieszkańcy najbardziej potrzebne są: środki opatrunkowe, zwłaszcza na zranienia i oparzenia, koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, leki przeciwbólowe, octenisept, pieluszki dla noworodków (do 7 kg), podpaski dla położnic (kobiet po porodzie).

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

Zbieramy także nowe koce, pościel, łóżka polowe, materace i śpiwory.

POMAGAJMY!

ukraińskie serce.jpeg