Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego

Serwis informacyjny Starostwa Powiatu Nyskiego

portal-eduko-baner.jpeg

polecane_pupnysa.jpeg

Wybierz język

Zgłaszanie zapotrzebowania na węgiel

W ślad za pismem Wojewody Opolskiego w sprawie określenia przez Urząd Gminy Kamiennik zapotrzebowania na węgiel, prosimy mieszkańców gminy Kamiennik zainteresowanych zakupem węgla na preferencyjnych warunkach o zgłoszenie wstępnego zapotrzebowania zakupu podając następujące dane: imię, nazwisko, adres, ilość węgla z podziałem na miał, orzech, groszek.  

Preferencyjny zakup węgla przysługuje tylko gospodarstwom domowym, które objęte są wypłatą dodatku węglowego, a nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę (np: zakupy w sklepie PGG).

Zgłoszeń można dokonywać osobiście w Urzędzie Gminy Kamiennik w godzinach pracy urzędu, telefonicznie 77/4312 144, u sołtysa lub poprzez formularz zamieszczony poniżej. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 25.10.2022 do godziny 13:00.

Szanowni Państwo, odpowiadając również na pojawiające się pytania informujemy, iż nie znamy ostatecznych cen węgla, nie wiemy kiedy i gdzie będzie on dostępny. Realizujemy polecenie Wojewody Opolskiego, które polega na rozeznaniu wśród mieszkańców zapotrzebowania na węgiel o określonych w piśmie Wojewody frakcjach tj. miał, orzech i groszek. W przywoływanym piśmie Wojewoda nie porusza tematu ekogroszku o który Państwo licznie pytacie. Zgłoszenia których Państwo dokonują nie gwarantują zakupu oraz dostępności węgla.

Po wejściu w życie ustawy osoby zainteresowane zakupem węgla będą zobowiązane do złożenia wniosku o zakup preferencyjny węgla.

O kolejnych etapach postępowania związanych z zakupem węgla będziemy Państwa informować na bieżąco.


Link do formularza: http://kamiennik.pl/2068/formularz-zapotrzebowania-na-wegiel.html

DOCXDeklaracja wstępna.docx (14,68KB)

PDFKlauzula informacyjna.pdf (119,19KB)