Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego

Serwis informacyjny Starostwa Powiatu Nyskiego

portal-eduko-baner.jpeg

polecane_pupnysa.jpeg

Wybierz język

Spotkanie informacyjne Programu „Czyste Powietrze” dla mieszkańców gminy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Kamiennik zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na  wymianę starego nieefektywnego źródła ciepła (tzw. kopciucha) oraz zakup i montaż nowego źródła ciepła, modernizacji c.o. i c.w.u., termomodernizacji budynku polegającej na ociepleniu przegród budowlanych oraz wymianie stolarki okiennej i drzwiowej na spotkanie informacyjne Programu "Czyste Powietrze" w dniu 12 sierpnia (sobota) 2023 r. od godz. 15:00. Spotkanie odbędzie się na boisku sportowym w Karłowicach Wielkich i połączone będzie z obywającym się w tym miejscu festynem rodzinnym.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu, podczas którego przedstawione zostaną założenia Programu, rodzaje przedsięwzięć oraz warunki dofinansowania, jak również sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

Ponadto spotkanie będzie dotyczyć:

  • programu „Ciepłe Mieszkanie” skierowanego dla właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych chcących dokonać wymiany nieefektywnego źródła ciepła,
  • ekologii, zanieczyszczenia środowiska,
  • aspektów technicznych i ekologicznych oraz inwestycyjnych termomodernizacji,
  • doradztwa w zakresie wyboru źródła ciepła oraz termomodernizacji budynku,
  • kredytu Czyste Powietrze, możliwości odliczenia ulgi termomodernizacyjnej.