Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego

Serwis informacyjny Starostwa Powiatu Nyskiego

portal-eduko-baner.jpeg

polecane_pupnysa.jpeg

Wybierz język

Spotkanie dla mieszkańców gminy dot. Programu „Czyste Powietrze”

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 września 2020 r. w sprawie wymagań dotyczących ekoprojektu dla niektórych rodzajów produktów energetycznych (Dz.U. 2020 poz. 1495), piece na paliwo stałe, które nie spełniają określonych wymagań ekologicznych, muszą zostać wymienione.

Informujemy, że nasza Gmina współpracuje z Fundacją Rozwoju Regionów, która została wyznaczona do pomocy w procesie otrzymania dofinansowania z programu “Czyste Powietrze”

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Kamiennik zainteresowanych dofinansowaniem na  wymianę kotła grzewczego (tzw. kopciucha) oraz zakup i montaż nowego źródła ciepła, termomodernizacji budynku polegającej na ociepleniu przegród budowlanych oraz wymianie stolarki okiennej i drzwiowej na spotkanie informacyjne Programu "Czyste Powietrze" z przedstawicielami Fundacji w dniu 15 stycznia (poniedziałek) 2024 r. od godz. 16:00, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienniku, przy ul. Słonecznej 7.

W związku z obowiązkiem wymiany starych kotłów na paliwo stałe na nowe, bardziej ekologiczne źródła ciepła Program “Czyste Powietrze” oferuje dotacje z prefinansowaniem, czyli pokrycie do 100% kosztów netto inwestycji, bez konieczności wniesienia własnego wkładu!

Program oferuje możliwość termomodernizacji domu - ocieplenie ścian, wymiana okien, drzwi. Co przyczyni się do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania i i lepszy komfort mieszkania.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu, podczas którego przedstawione zostaną założenia Programu, rodzaje przedsięwzięć oraz warunki dofinansowania, jak również sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.