Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego

Serwis informacyjny Starostwa Powiatu Nyskiego

portal-eduko-baner.jpeg

polecane_pupnysa.jpeg

Wybierz język

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych – Edycja 2024

Określenie liczby osób bezdomnych jest działaniem umożliwiającym poznanie aktualnej skali bezdomności w Polsce. W ostatnich latach badania nie były przeprowadzane z uwagi na pandemię Covid-19. Informacje uzyskane dzięki badaniom będą mogły zostać wykorzystane przez gminy do uwzględnienia problemu bezdomności w gminnych strategiach rozwiązywania problemów społecznych oraz przy podejmowaniu decyzji w zakresie działań związanych z polityką mieszkaniową gmin.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwróciło się z prośbą o koordynację działań związanych z przeprowadzeniem badania liczby osób bezdomnych w województwach w 2024 r. do wszystkich Wojewodów. W projekcie uczestniczyć będą wszelkie dostępne służby.

Przeprowadzenie badania planowane jest na noc z 28 na 29 lutego 2024r. w miejscach gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.

Z uwagi na powyższe zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszej gminy o wsparcie w badaniu poprzez przekazanie informacji dotyczących miejsc pobytu osób bezdomnych do gminnego koordynatora badania: Pani Natalii Myjak, telefonicznie pod nr: 77 4312 135 wew. 20, na adres e-mail: ,  lub osobiście w Urzędzie Gminy Kamiennik ul. 1 Maja 69 - biuro nr 10.