Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zaproszenie do udziału w projekcie "Tranzytowe Miejsca Pracy"

Brak opisu obrazka

Specyfika dzisiejszych czasów wymaga od nas nowych rozwiązań, pomysłów
i INNOWACJI. Dotyczy to już niemal każdej dziedziny pracy. Dlatego też firma CTC Polska Sp. z o. o. oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, w oparciu o austriacki wzór, opracowali nowy model wsparcia szczególnie wrażliwych grup na rynku pracy o nazwie TRANZYTOWE MIEJSCA PRACY.

Projekt ten zakłada utworzenie ośrodków w lokalnych klubach spotkań, które oferują specjalnie opracowany szablon zajęć, zachęcający grupy 50+ do aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności oraz poszerzania zdobytej już wiedzy. Projekt dodatkowo nie obciąża fizycznie, mając na uwadze częste problemy zdrowotne
i obowiązki rodzinne uczestników projektu. Razem spędzony czas odpręża, a grupa rówieśnicza wspiera przez wzajemne zrozumienie i chęć wspólnej aktywizacji.

       

Osoby 50+ to wyjątkowe grupy charakteryzujące się ogromem życiowego doświadczenia i wiedzy. Toteż opierając się na tych bezsprzecznych faktach, projekt ma na celu wykorzystanie tego cennego potencjału osób 50+ i umożliwić im w ramach swoich zajęć szkolenie zawodowe, przygotowujące do nowego profilu zawodowego o nazwie Animator Osób Starszych.

Animator Osób Starszych to wykształcony, posiadający pełne kwalifikacje do wykonywania zawodu zdobytych w ramach projektu opiekun osób 50+. Animator ma możliwość praktykowania zawodu w licznych ośrodkach kultury, stowarzyszeniach, instytucjach państwowych, publicznych i niepublicznych, zakładach opieki społecznej oraz innych placówkach mających charakter społeczny. W ramach przygotowania do zawodu bierze on udział w półrocznym szkoleniu pod okiem profesjonalnego Jobcoacha ( Trenera Rozwoju Osobistego) i specjalistów z zakresu szeroko pojętej animacji osób starszych. Ponadto przechodzi staż w wybranym ośrodku, który zwiększa jego praktyczne umiejętności w nowo zdobywanej dziedzinie. Jobcoach służy pomocą i radą w trakcie całego etapu szkolenia, wspierając również w procesie intensywnego poszukiwania zatrudnienia, możliwego do podjęcia po ukończeniu szkolenia.

Zapraszamy 40 osób z całego województwa opolskiego (zarówno kobiet, jak i mężczyzn), do wzięcia udziału w zajęciach dokształcających, umożliwiających zdobycie kwalifikacji jako Animator osób Starszych.

Więcej informacji oraz ciekawe artykuły o pierwszej dziesiątce wykwalifikowanych animatorów na stronie internetowej www.opolskisenior.pl )

 

Jako że Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim pełni ważną rolę w tym projekcie, prosimy o wsparcie lokalne koła DFK, do których projekt jest adresowany, o zgłaszanie poszczególnych klubów do brania w nim udziału i wstępne wyznaczenie możliwie chętnych uczestników Tranzytowych Miejsc Pracy.

Najbliższa rekrutacja trwa do 22.11.2013r.

 

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w projekcie zapraszamy do Biura Projektu: CTC Polska Sp. z o.o., ul. Reymonta 29, 45-072 Opole, tel. 77 402 15 78, e-mail: , oraz na portal www.opolskisenior.pl.

Wszelkich informacji udzieli również Asystent ze strony TSKN: Anna Namyślik, tel. 77  402 10 78 (wew. 20), e-mail: .

 

W razie pytań prosimy o kontakt z Panią:

 

Anną Namyślik

Asystentka z ramienia partnera

Tel. 77  4021078

E-Mail-Adresse: