Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego

Serwis informacyjny Starostwa Powiatu Nyskiego

portal-eduko-baner.jpeg

polecane_pupnysa.jpeg

Wybierz język

Rusza LSR Nyskiego Księstwa Jezior i Gór na lata 2014-2020

Nyskie Księstwo Jezior i Gór jest stowarzyszeniem działającym jako lokalna grupa działania, które w dniu 29 kwietnia 2016r. podpisało z Zarządem Województwa  Opolskiego Umowę o warunkach i sposobie realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, w ramach której pozyskało z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 środki unijne w wysokości ponad 3 mln. euro.

O środki te mogą się ubiegać beneficjenci, chcący realizować działania zgodnie z celami zawartymi w Lokalnej Strategii Rozwoju Nyskiego Księstwa Jezior i Gór na lata 2014-2020 na obszarze 8 gmin: Głuchołaz, Kamiennika, Korfantowa, Nysy (z wyłączeniem miasta Nysa), Otmuchowa, Paczkowa, Pakosławic i Skoroszyc.

Z przyznanej kwoty ok. 1 250 000 euro przeznaczone będzie na wsparcie przedsiębiorczości w zakresie podejmowania lub rozwoju działalności gospodarczej poprzez tworzenie lub utrzymanie miejsc pracy. Zgodnie z Harmonogramem pierwsze nabory wniosków planowane są w drugim półroczu 2016r.

Wszystkie informacje uzyskać można osobiście w biurze stowarzyszenia ul. Kolejowa 15, pod numerem telefonu 77 4080588 oraz na stronie internetowej www.ksiestwo.nysa.pl

Ponadto Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych spotkaniach w dniach od 27 do 29 czerwca 2016r.

 

Zapraszamy

Zarząd Nyskiego Księstwa Jezior i Gór