Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego

Serwis informacyjny Starostwa Powiatu Nyskiego

portal-eduko-baner.jpeg

polecane_pupnysa.jpeg

Wybierz język

Bezpieczniej z dzielnicowym

Dzielnicowy ma za zadanie pomagać, chronić i służyć pomocą.

Jest to policjant pierwszego kontaktu, bo to on – jako pierwszy – ma bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Możesz się do niego zwrócić, nie tylko zgłaszając przestępstwo lub wykroczenie ale także z prośbą o radę albo niektóre informacje prawne.

Dzielnicowy zna lokalne problemy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zajmuje się także problemami związanymi z przemocą w rodzinie, chuligaństwem. Służy wsparciem ofiarom przestępstw. Nie pozostawia swoich podopiecznych bez pomocy, często po zakończeniu sprawy interesuje się ich dalszym losem. Jest realizatorem programów profilaktycznych dla młodzieży dotkniętej przemocą. W szkołach prowadzi pogadanki. Jest do dyspozycji pedagogów szkolnych, uczniów i ich rodzin.  

Dzielnicowy to policjant, który czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców. Czy go znamy, czy kiedyś go spotkaliśmy, czy kiedykolwiek był nam potrzebny? Wśród nas są tacy, którzy jego pomoc będą wspominali przez całe życie.  

 

Poniżej prezentujemy sylwetki dzielnicowych, którzy pełnią służbę w twoim rejonie.

sierż. sztab. Dawid Klusek.jpeg
 

Sierż. szt. Dawid Klusek. W policji od 2000 r. - dzielnicowym jest od 2010 r.
Kamiennik, Chociebórz, Lipniki, Goworowice, Szklary, Wilamowice, Cieszanowice, Ogonów, Kłodobok, Karłowice Wielkie, Zurzyce, Białowieża Dolna, Białowieża Górna z przysiółkiem Siemionka.